Sākusies pirmā tiešā pieslēguma izbūve pie dabasgāzes pārvades sistēmas

Kopš stājušies spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulators) noteikumi par iespēju organizēt tiešā pieslēguma ierīkošanu pārvades sistēmai, līdz šim interesi izrādījuši seši potenciālie lietotāji, informē vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS “Conexus Baltic Grid” (turpmāk – Conexus). Pirmo tiešā pieslēguma izbūvi dabasgāzes pārvades sistēmai šovasar uzsācis SIA “RiGas Cylinders”.

Līdz ar tehniskā projekta izstrādi un sagatavošanās darbu noslēgumu, uzsākti būvniecības darbi. Projekta īstenošanu un pārraudzību veiks sertificēti speciālisti no Latvijas Conexus uzraudzībā.

Ivars Ščerbickis, Conexus Tehniskās attīstības un investīciju departamenta vadītājs: “Līdzšinējā interese par tiešā pieslēguma veikšanu vērtējama kā salīdzinoši augsta, ņemot vērā, ka šis process ir tehniski un finansiāli sarežģīts. Uzskatu, kā nākotnē interese no potenciālajiem sistēmas lietotājiem varētu tikai pieaugt, un pirmā projekta veiksmīga izveide daudziem kalpos kā apliecinājums, ka šāda tiešā pieslēguma izbūve ir paveicama. Šobrīd mēs realizējam pirmo šāda veida projektu, un tas vienlaikus kalpos kā būtisks solis pretim plašākai gazifikācijai Latvijas teritorijā.”

Renārs Miķelsons, SIA “RiGas Cylinder” izpilddirektors: “Šobrīd pieslēguma būvniecību pie pārvades sistēmas realizējam Priekuļos, un esam projekta būvdarbu īstenošanas posmā. Tāpat esam saņēmuši tehniskos noteikumus pieslēguma izbūvei Brocēnu novadā, šobrīd strādājot pie projektēšanas darbiem. Pirmās piegādes klientiem plānojam uzsākt jūlija mēnesī, atklājot pirmās gāzes komprimēšanas iekārtas darbību. Jāuzsver, ka līdzšinējā pieredzē liela loma bijusi projektētājam, būvniekam un Conexus, bez kuru savstarpējās sadarbības šāda mēroga projekta īstenošana nebūtu iespējama.”

Tiešo pieslēgumu ierīkošanas noteikumi paredz, ka biometāna ražotājiem, sašķidrinātās dabasgāzes sistēmas operatoriem un gāzes lietotājiem tiek sniegta iespēja pašiem lemt, plānot un īstenot pieslēgšanos dabasgāzes pārvades sistēmai. Pieslēgumu īstenošana sadarbībā ar Conexus tiek veikta, ievērojot stingras tehniskās prasības un dabasgāzes pārvades infrastruktūras ekspluatācijas drošības noteikumus, turklāt tie tiek īstenoti tikai tādās vietās, kur atbildīgie speciālisti ir noteikuši, ka tas tehniski ir iespējams. Veicot pieslēgšanos dabasgāzes sistēmai, būvniecības izmaksas pilnībā segs uzņēmums SIA “RiGas Cylinders”.

Atpakaļ