Pirmajos deviņos mēnešos “Conexus Baltic Grid” pārvadītais dabasgāzes apjoms pieaug, sasniedzot 29 TWh

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) pārvadītais dabasgāzes apjoms 2020. gada deviņos mēnešos pieaudzis par 6%, salīdzinot ar 2019. gada periodu, un sasniedzis 29 TWh, liecina uzņēmuma finanšu pārskats par šī gada deviņiem mēnešiem.

Conexus 2020. gada deviņos mēnešos nodrošināja nepārtrauktu dabasgāzes piegādi Latvijas un kaimiņvalstu vajadzībām. Tieši vienotā dabasgāzes tirgus atvēršana gada sākumā ir ļāvusi uzlabot kopējo pārvadītās gāzes apjoma rādītājus, kamēr Latvijas patēriņam pārvadītās dabasgāzes apjoms silto laikapstākļu dēļ ziemas sezonā samazinājies par 24%, pārskata periodā tam sasniedzot 7.9 TWh. Neskatoties uz to, kopumā pārvadītais dabasgāzes apjoms gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar 2019.gadu, ir pieaudzis par 6%, sasniedzot 29 TWh.

Arī uzglabāšanas segmentā ir pieaugusi lietotāju interese par Inčukalna pazemes krātuvi, ko apliecina tirgus dalībnieku aktivitāte, veicot rezervācijas 2020./2021. gada iesūknēšanas sezonai. Augstais pieprasījums ļāvis krātuvē uzglabāt aktīvo dabasgāzi 21,5 TWh apjomā, kas ir par 18% vairāk nekā iepriekšējā sezonā.

Uldis Bariss, Conexus valdes priekšsēdētājs: “Pārskata perioda dati apliecina, cik būtiska loma ir bijusi vienotā tirgus izveidei un tajā esošo valstu integrācijai vienotā sistēmā. Mēs redzam, ka siltās ziemas turpina ietekmēt vietējā dabasgāzes patēriņa rādītājus, tāpēc ir būtiski turpināt stiprināt mūsu darbību starptautiskā mērogā un to paplašināt. Neskatoties uz to, kopējais pārvadītais apjoms turpina saglabāt pozitīvu pieauguma tendenci, tāpat interese par Inčukalna pazemes gāzes krātuves pakalpojumiem ir nemainīgi augsta, tā stiprinot mūsu darbības pozīcijas un stratēģisko lomu reģionā.”

Šajā periodā būtiski palielinājušies Conexus kapitālieguldījumi, tiem pieaugot par 16% salīdzinājumā ar pērno gadu. Uzglabāšanas segmentā lielākās investīcijas pārskata periodā tika novirzītas krātuves urbumu pārbūvei, investējot 3.96 miljonus eiro, savukārt pārvades segmentā lielākās investīcijas tika novirzītas 2 projektiem: atzara uz gāzes regulēšanas staciju Sloka pārbūvei (1.3 milj. eiro) un gāzes pārvades pazemes gāzesvadu remontam (1.2 milj. eiro).

Kopumā 2020. gada 9 mēnešos Conexus neto apgrozījums sasniedza 40 miljonus eiro, kas ir par 6% mazāk nekā gadu iepriekš. Peļņa sasniegusi 9,89 miljonus eiro, savukārt EBITDA - 22,5 miljonus eiro.

Atpakaļ