Noslēgusies Inčukalna pazemes gāzes krātuves dabasgāzes izņemšanas sezona

Ir noslēgusies 2019./2020. gada Inčukalna pazemes gāzes krātuves dabasgāzes izņemšanas sezona, kuras laikā no krātuves izņemtas 11,3 TWh aktīvās dabasgāzes, liecina vienotā dabasgāzes un pārvades operatora AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) operatīvā informācija. Neskatoties uz siltajiem laikapstākļiem šajā ziemā, izņemtais dabasgāzes apjoms pieaudzis par 0,5 TWh, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ko tiešā veidā sekmēja vienotā tirgus izveide.

Uzsākot sezonu, sistēmas lietotāji Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (Inčukalna PGK) bija iesūknējuši 18,54 TWh. Iesūknētais apjoms bijis lielākais pēdējo četru gadu laikā. Lielo pieprasījumu dabasgāzes uzglabāšanai Inčukalna PGK ietekmējusi zemā dabasgāzes cena, kā arī 2020.gada 1.janvārī atvērtais vienotais dabasgāzes tirgus, kurā aktīvi iesaistījās gan Igaunija, gan Somija.

Šosezon lielākais dabasgāzes apjoms 142,5 GWh apmērā tika izņemts šī gada 31.janvārī. Prognozējams, ka pieprasījums pēc dabasgāzes uzglabāšanas Inčukalna PGK saglabāsies augsts arī nākamajam - 2020./2021. gada iesūknēšanas ciklam.

Atpakaļ