Inčukalna pazemes gāzes krātuvē sākusies dabasgāzes izņemšanas sezona

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS "Conexus Baltic Grid" (Conexus) informē, ka, 15. oktobrī, sākoties oficiālajai dabasgāzes izņemšanas sezonai, Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (PGK) lietotāji glabāšanai kopumā nodevuši 12.8 TWh dabasgāzes.

Reaģējot uz ģeopolitisko situāciju Eiropā iesūknēšana Inčukalna PGK tika uzsākta jau šī gada februāra beigās paralēli dabasgāzes izņemšanai. Līdz ar to no februāra līdz oficiālajai dabasgāzes iesūknēšanas sezonas beigām krātuvē noglabātas 7.6 TWh dabasgāzes.  

Lai sekmētu dabasgāzes apgādes drošību un nepārtrauktību, dabasgāzes iesūknēšana krātuvē tiks nodrošināta arī izņemšanas sezonas laikā.

Informē Uldis Bariss, Conexus valdes priekšsēdētājs: “Gatavojoties šī gada dabasgāzes izņemšanas sezonai, nenoliedzami svarīgākais uzdevums ir bijis rūpēties par nepārtrauktu dabasgāzes krātuves piepildījumu. Tehniskais risinājums, kas paralēli dabasgāzes izņemšanai ļaus dabasgāzes krātuvi arī piepildīt, ir labas ziņas gan sistēmas lietotājiem, gan arī gala patērētājiem.”

Atpakaļ