Inčukalna pazemes gāzes krātuvē notiks civilās aizsardzības mācības

Piektdien, 23. oktobrī, AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) no plkst.10:00 organizē praktiskās civilās aizsardzības mācības Inčukalna pazemes gāzes krātuvē Raganā, Krimuldas pagastā. To laikā krātuvē tiks iedarbināta trauksmes un apziņošanas sistēma, krātuves teritorijā pārvietosies vairāku dienestu operatīvie transportlīdzekļi ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tiks veikta cilvēku evakuācija, līdz ar to iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi uz A3 autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka). Iedzīvotāji ir aicināti neuztraukties. 

Mācību scenārijs paredz, ka Inčukalna pazemes kompresoru cehā gāzes pārsūknēšanas agregātam notiek plīsums ar gāzes noplūdi, kā rezultātā izceļas paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus draudu gadījumā, kas noteikti Inčukalna pazemes gāzes krātuves civilās aizsardzības plānā un ārpus objekta civilās aizsardzības plāna. Tiks novērtēta arī sadarbība ar glābšanas un avārijas dienestiem, kā arī pašvaldību institūcijām, veicot katastrofu pārvaldīšanas pasākumus rūpniecisko avāriju gadījumā.

Mācībās piedalīsies ne tikai Conexus un VUGD, bet arī pārstāvji no Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, vietējām pašvaldībām un citām iesaistītajām pusēm.

Informē Rinalds Dimiņš, Inčukalna pazemes gāzes krātuves vadītājs: “Drošība ir mūsu darbības prioritāte, līdz ar to civilās aizsardzības mācības paaugstinātas bīstamības objektā organizējam vienu reizi trīs gados. Tas ir svarīgs treniņš, lai sagatavotos ārkārtējām situācijām, novērtējot ne tikai krātuves darbinieku iemaņas un rīcību avārijas lokalizēšanā, brīdināšanā un avārijas seku likvidēšanā, bet arī analizētu visu iesaistīto struktūru savstarpējo sadarbību.”

Mācību organizētāji aicina iedzīvotājus ne tikai neuztraukties, bet arī atgādina, ka nekāda rīcība nav nepieciešama, jo mācību laikā apkārtējiem iedzīvotājiem un videi kaitējums netiks nodarīts.

Mācību organizēšana notiek, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.

Atpakaļ