Conexus organizē izsoli par dabasgāzes uzglabāšanu enerģētiskās krīzes vai valsts apdraudējuma gadījumā

Vienotais dabasgāzes un pārvades operators AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) organizē izsoli par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (Inčukalna PGK) 2020./2021. gada sezonā, kas nepieciešama Latvijas dabasgāzes apgādes nodrošināšanai enerģētiskās krīzes laikā vai valsts apdraudējuma gadījumā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Enerģijas lietotāju apgādes un kurināmā pārdošanas kārtība izsludinātas enerģētiskās krīzes laikā un valsts apdraudējuma gadījumā” Conexus ir jānodrošina, ka Inčukalna PGK tiek uzglabātas 2 845 000 megavatstundas (MWh) aktīvās dabasgāzes no izņemšanas sezonas sākuma līdz 2021. gada 1.martam.

AS “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne: “Izsole par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamību tiek organizēta jau trešo gadu. Tas ir instruments, kā garantēt Latvijas enerģētisko drošību, to paredzot Latvijas dabasgāzes apgādes nodrošināšanai,  ja valstī tiek izsludināta enerģētiskā krīze.  Ņemot vērā pērnā  gada lielo izsoles dalībnieku interesi un šī gada silto ziemu, kuras rezultātā sistēmas lietotājiem iespējams ir izveidojušies dabasgāzes atlikumi, sagaidām, ka arī šogad tā saglabāsies nemainīgi augstu.”

Izsole tiek organizēta kā sarunu procedūra, nepublicējot dalības uzaicinājumu. Izsole norisināsies līdz 15.aprīlim, un tajā piedāvājumus var iesniegt jebkurš esošais dabasgāzes pārvades sistēmas un krātuves lietotājs.

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, piedāvājumu iesniegšana un atvēršana tiks organizēta arī elektroniski, ievērojot visus nepieciešamos drošības un konfidencialitātes noteikumus.

Informācija par izsoles noteikumiem un iesniedzamajiem dokumentiem pieejama šeit.

Atpakaļ