“Conexus Baltic Grid” pārvadītās dabasgāzes apjoms šogad pieaudzis par 40%

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) pārvadītās dabasgāzes apjoms pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2018. gada periodu, pieaudzis par 40%, sasniedzot 14.8 TWh, liecina uzņēmuma pirmo sešu mēnešu finanšu pārskats.

2019.gada pirmajā pusē “Conexus” nodrošināja nepārtrauktu dabasgāzes piegādi Latvijas un kaimiņvalstu dabasgāzes lietotājiem. Dabasgāzes iesūknēšana 2019. gadā tika uzsākta 1. maijā, kas ir ievērojami agrāk nekā pērn, palielinot pārvadītās dabasgāzes apjomu par 40% salīdzinājumā ar 2018. gadu. Sākot no 2019. gada 15. janvāra uzņēmums klientiem piedāvāja iegādāties triju veidu krātuves jaudas produktus: tirgus produktu, grupētās jaudas produktu, kā arī divu gadu grupētās jaudas produktu.

Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (Inčukalna PGK) dabasgāzes izņemšanas sezona noslēdzās 30.aprīlī, kuras laikā no krātuves tika izņemtas 10.8 TWh aktīvās dabasgāzes. 2019./2020.gada iesūknēšanas sezona tika uzsākta ievērojami ātrāk, kā rezultātā rezervāciju apjoms pārsniedzis prognozes un Inčukalna PGK rezervētas 15.7 TWh dabasgāzes, kas ir par 4.6 reizēm vairāk nekā gadu iepriekš tajā pašā laika posmā.

AS “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne: “Līdz ar savlaicīgu rezervācijas sākumu un izdevīgākām dabasgāzes cenām, šogad dabasgāzes iesūknēšana tika uzsākta ievērojami agrāk, kā rezultātā ir būtiski kāpuši pārvadītās dabasgāzes apjomi. Augošais pieprasījums pēc krātuves pakalpojumiem ir apliecinājums tam, ka krātuve ir stratēģiski nozīmīgs aktīvs visam reģionam un mums ir nepieciešams paplašināt krātuves iespējas, lai nākotnē tā kļūtu vēl pievilcīgāka vienotajam tirgum.”

Pirmajā pusgadā “Conexus” strādāja ar 7311 tūkstošu eiro lielu peļņu, kas ir par 27% vairāk nekā pērn un EBITDA sasniedza 15 388 tūkstošus eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2018.gadā. Iepriekš norādītos Uzņēmuma finanšu rādītājus pozitīvi ietekmēja lielāks pārvadītās dabasgāzes apjoms maijā un jūnijā, neskatoties uz siltajiem laika apstākļiem 2019.gada pirmajā ceturksnī, kas samazināja pārvades segmenta ieņēmumus ziemas mēnešos.

Atpakaļ