Aizvadītajās dienās no Inčukalna PGK izņemts lielākais dabasgāzes apjoms šogad

Dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” operatīvā informācija liecina, ka februāra otrajā pusē no Inčukalna pazemes gāzes krātuves (PGK) izņemtas 657 190.999 MWh (62 687 447 m3) dabasgāzes, kas ir šogad lielākais nedēļas laikā izņemtais dabasgāzes apjoms.

Jāņem vērā, ka tradicionāli janvāris un februāris ir viens no kritiskākajiem dabasgāzes izņemšanas sezonas periodiem, jo likumsakarīgi krātuvē uzkrātais dabasgāzes apjoms sezonas beigās ir krities. Kalendārā gada sākumā visbiežāk ir vērojams lielākais aukstums, kas savukārt ietekmē dabasgāzes pieprasījuma kāpumu. Turklāt šogad augsto pieprasījumu pēc dabasgāzes nedēļā no 17.-23. februārim pastiprināja notiekošie remontdarbi Valdaja – Pleskava pārvades posmā.

“Šis gads ļoti uzskatāmi parāda, cik stratēģiski svarīga drošai un stabilai dabasgāzes apgādei Latvijā ir Inčukalna PGK. Krātuve un pārvades cauruļvadi Latvijā ir vienota infrastruktūras sistēma, kas garantē to, lai augstos dabasgāzes pieprasījuma apstākļos Latvijas patērētājiem nevajadzētu uztraukties par dabasgāzes piegādēm. Mūsu ekspertu aplēses liecina, ka bez Inčukalna PGK uzkrātās dabasgāzes, šis gads dabasgāzes lietotājiem nestu lielus izaicinājumus, meklējot alternatīvas piegādes, kas sezonas vidū ir sarežģīts un dārgs process. Es ļoti ceru, ka šajā sezonā iegūtie secinājumi dabasgāzes tirgotājus mudinās apzināties savu lomu gāzapgādes sistēmā, izvēloties dabasgāzes piegādes risinājumus, kas ir droši arī augsta pieprasījuma apstākļos,” uzsver AS “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne.

Z. Kotāne arī atgādina, ka, lai stiprinātu krātuves stratēģisko nozīmi Latvijas dabasgāzes apgādē, šogad ir ļoti svarīgi turpināt pērn uzsākto diskusiju par Inčukalna PGK atbilstošākā darbības modeļa izveidi atvērtā tirgus apstākļos. Tā kā krātuve ir svarīgs instruments Latvijas gāzapgādes drošībai, iespējami drīz jāatrod visai nozarei pieņemams risinājums.

Atpakaļ