Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

SPRK pieņem grozījumus dabasgāzes pārvades sistēmas jaudu efektīvas izmantošanas veicināšanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome pieņēmusi grozījumus Dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos, kas izstrādāti, balstoties uz AS "Conexus Baltic Grid" priekšlikumu, ņemot vērā dabasgāzes pārvades sistēmas operatora gūto pieredzi atvērtā dabasgāzes tirgus apstākļos.

Grozījumi paredz precizēt noteikumos minētos īstermiņa jaudas produktu rezervēšanas termiņus. 

Tāpat grozījumi paredz skaidrāk noteikt regulējumu attiecībā uz nebalansa maksu, proti, kā tiek aprēķināta nebalansa maksa, ja dabasgāzes nebalansa daudzums vienā gadījumā ir pozitīvs, bet otrā - negatīvs. Vienlaicīgi grozījumi paredz noteikt sistēmas lietotāja un dabasgāzes pārvades sistēmas operatora pienākumus norēķinu gadījumā par nebalansa daudzumu.

Regulators, izvērtējot iesniegto priekšlikumu, veica vairākus precizējumus un 2017.gada 28.jūlijā sāka publisko konsultāciju ar tirgus dalībniekiem pirms grozījumu apstiprināšanas. SPRK saņēma divus atzinumus ar vairākiem priekšlikumiem un komentāriem par minētajiem grozījumiem. No izteiktajiem priekšlikumiem četri ir ņemti vērā un divi - nav ņemti vērā.

Minētie grozījumi stājas spēkā 2017.gada 8. septembrī. 

 

Atpakaļ