Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

SPRK padome apstiprinājusi grozījumus dabasgāzes uzglabāšanas pakalpojuma tarifu aprēķināšanas metodikā

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome ir apstiprinājusi grozījumus dabasgāzes uzglabāšanas pakalpojuma tarifu aprēķināšanas metodikā. Grozījumi izstrādāti, lai veicinātu tirgotāju interesi Inčukalna pazemes gāzes krātuves izmantošanai līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu Latvijā. Apstiprinātie grozījumi ļauj elastīgāk reaģēt uz izmaiņām dabasgāzes tirgū.

Metodikā paredzētas dabasgāzes uzglabāšanas pakalpojuma tarifu diferencēšanas iespējas, cita starpā paredzēta iespēja tarifu projektā iestrādāt mainīgas tirgus cenas tarifus un izsoles mehānismu. SPRK ir arī precizējusi regulējamo aktīvu bāzē iekļaujamo vērtību uzskaitījumu, kas nodrošina tarifu aprēķinā iekļaut tikai tos aktīvus, kas piedalās pakalpojuma nodrošināšanā.

Pirms grozījumu apstiprināšanas SPRK izsludināja publisko konsultāciju, lai izzinātu tirgus dalībnieku un citu ieinteresēto pušu viedokli par piedāvātajiem grozījumiem. Priekšlikumu un komentāru iesniegšanas termiņš bija līdz 2018.gada 12.janvārim. Konsultāciju laikā tika saņemti vairāku ieinteresēto personu viedokļi (AS “Latvenergo”, AS “Conexus Baltic Grid”, AS “Sadales tīkls”, AS “Gaso”, Ekonomikas ministrija), kas ir izvērtēti un izvērtējums ir atspoguļots priekšlikumu un komentāru apkopojumā.

Grozījumi Dabasgāzes uzglabāšanas pakalpojuma tarifu aprēķināšanas metodikā stājas spēkā dienu pēc publicēšanas izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Atpakaļ