Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

SPRK apstiprinājusi dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojumu aprēķināšanas metodiku

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome apstiprinājusi grozījumus Dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojuma aprēķināšanas metodikā – kārtībā, kādā aprēķina un nosaka dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojuma tarifus Latvijā. Grozījumi saistīti ar sistēmas operatoram – AS “Conexus Baltic Grid” – noteikto pienākumu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē ik gadu nodrošināt noteiktu dabasgāzes daudzumu, ko izmantot enerģētiskās krīzes laikā[1]. Grozījumi metodikā apstiprināti pēc konsultācijām ar tirgus dalībniekiem.

Ņemot vērā noteiktās saistības enerģijas piegādes drošuma īstenošanai, Regulators sagatavoja grozījumus Dabasgāzes pārvade sistēmas pakalpojuma aprēķināšanas metodikā. Metodikas grozījumi paredz, ka dabasgāzes apgādes nodrošināšanas izmaksas, kas saistītas ar pienākumu nodrošināt enerģētiskās krīzes laikā nepieciešamo dabasgāzes izņemšanas jaudu no Inčukalna pazemes gāzes krātuves iekļauj nākamā tarifu pārskata ciklā atbilstoši iepriekšējā kalendārā gada faktiskajām izmaksām. Tāpat metodikā arī ir papildināts, ka izmaksas, kas saistītas ar dabasgāzes nodrošināšanu pārvades sistēmas starpsavienojumā ar Inčukalna pazemes gāzes krātuvi uz 2018.gada 1.martu atgūstamas divu gadu laikā, lai nodrošinātu pārvades tarifu prognozējamību turpmākajiem gadiem.

Pirms metodikas grozījumu apstiprināšanas Regulators izsludināja publisko konsultāciju, kuras laikā priekšlikumus iesniedza AS “Conexus Baltic Grid” un UAB “Lietuvos dujų tiekimas”. Izvērtējot saņemtos priekšlikumus, daļa tika ņemti vērā un attiecīgi tika papildināts metodikas grozījumu projekts. Plašāk ar konsultāciju periodā saņemtajiem viedokļi ir iespējams iepazīties Priekšlikumu un komentāru apkopojumā.

Dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojuma tarifu aprēķināšanas metodika nosaka kārtību, kādā aprēķina un nosaka dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojuma tarifus Latvijā. Grozījumi metodikā stāsies spēkā jau tuvākajā laikā - nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Atpakaļ