Stājas spēkā grozījumi Dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos

2019. gada 15. augustā stājas spēkā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes 2019. gada 25. jūlija lēmumu Nr.1/11 apstiprinātie grozījumi Dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumos (turpmāk – Noteikumi).

Grozījumi noteic pienākumu dabasgāzes pārvades sistēmas lietotājiem iesniegt nomināciju izejas punktā Latvijas lietotāju apgādei. Šāds nosacījums ir pirmais solis nacionālo Noteikumu pakāpeniskā harmonizācijā virzoties uz Latvijas un Igaunijas vienoto dabasgāzes pārvades sistēmas balansēšanas zonas izveidi no 2020. gada 1. janvāra.

Grozījumi papildina Noteikumus ar normām, saskaņā ar kurām dabasgāzes pārvades sistēmas lietotājiem ir tiesības savstarpēji nodot un pieņemt balansa atbildību, par to iepriekš paziņojot dabasgāzes pārvades sistēmas operatoram. Šādā veidā apvienojot vairākus dabasgāzes pārvades sistēmas lietotāju balansēšanas portfeļus, sistēmas lietotājam, kam šādi tiek nodota balansa atbildība, būs iespējams samazināt kopējo nebalansa daudzumu un līdz ar to arī nebalansa maksu, jo tam būs pieejami vairāku sistēmas lietotāju nebalansa daudzumi, kuri var būt gan pozitīvi, gan negatīvi.

Vienlaikus Grozījumi precizē dabasgāzes pārvades sistēmas lietotāja un tā saistītā komersanta, kas sniedz saistību izpildes nodrošinājuma garantiju, kredītreitinga atbilstības kritērijus. Noteikumi ir papildināti ar saistītā lietotāja tiesībām izsniegt garantiju pienācīgam dabasgāzes pārvades sistēmas lietotāja saistību izpildes nodrošinājumam, kā arī ar tiesībām saistību izpildes nodrošināšanai dabasgāzes pārvades sistēmas lietotājam vienlaicīgi izvēlēties vienu vai vairākus saistību izpildes nodrošinājuma veidus.

Pilns apstiprināto grozījumu teksts pieejams ŠEIT

Informācija publicēta:
14.08.2019 07:24:32
Atpakaļ