SPRK apstiprina jaunu Inčukalna pazemes gāzes krātuves darbības regulējumu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 1. oktobrī apstiprināja jaunus Inčukalna gāzes krātuves lietošanas noteikumus. Izmaiņas regulējumā veiktas saistībā ar pieaugošo krātuves lomu dabasgāzes apgādē visā Baltijas reģionā.

Jaunie noteikumi noteic, ka krātuves jaudas produktu – grupētās jaudas produkta, divu gadu grupētās jaudas produkta un atslēdzamās jaudas produkta – rezervēšanai izmanto izsoles procedūru, kurā ir paredzēta vienotas prēmijas noteikšana. Izsolēm ir noteikts konkrēts norises grafiks – sākot no marta vidus līdz augusta vidum. Vienlaikus jāatzīmē, ka krātuves jaudas rezervēšanas izsoļu rīkošana ir atkarīga no rezervēšanai pieejamās jaudas esamības.

Atslēdzamās jaudas produkts, kas aizstāj tirgus produktu, ir paredzēts gadījumiem, kad pirmajās divās izsoļu kārtās netiek izsolīta visa pieejamā  grupētās jaudas produkta un divu gadu grupētās jaudas produkta jauda.

Jaunā krājumu pārcelšanas produkta mērķis ir stimulēt lietotājus līdz izņemšanas sezonas beigām izņemt no krātuves pēc iespējas lielāku dabasgāzes apjomu, lai nodrošinātu krātuves ilgtspējīgu darbību.

Tāpat ir precizēta jaudas produktu izmantošanas un krājumu pārcelšanas kārtība, kā arī veiktas citas izmaiņas.

Noteikumi stājas spēkā 7. oktobrī.

Informācija publicēta:
07.10.2020 09:31:44
Atpakaļ