Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

Padome atbalsta starpoperatoru līguma par GIPL projekta izmaksu segšanu parakstīšanu

AS “Conexus Baltic Grid” Padome piektdien, 9. februārī, vienbalsīgi atbalstīja uzņēmuma Valdes piedāvāto Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas starpoperatoru līguma par GIPL projekta izmaksu segšanu parakstīšanu kopīgu interešu projekta Polijas-Lietuvas starpsavienojuma (GIPL) īstenošanai.
 
Energoregulatoru sadarbības aģentūras 2014. gada 11. augusta lēmums par investīciju pieprasījumu, tostarp par GIPL kopīgo interešu projekta pārrobežu izmaksu sadalījumu nosaka, ka dalībvalstīm, uz kurām ir ievērojama kopējā pozitīvā ietekme, ir jāveic pilnas summas samaksa tās dalībvalsts pārvades sistēmas operatoram, uz kuru projekta īstenošanai ir negatīva ietekme. AS “Conexus Baltic Grid” līdzdarbosies GIPL projekta īstenošanas monitoringa komitejā, lai nodrošinātu atbilstošu informācijas apmaiņu un uzraudzītu GIPL projekta īstenošanu.
 
Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 347/2013 (2013.gada 17.aprīlis), ar ko nosaka Eiropas energoinfrastruktūras pamatnostādnes, ir iekļauts GIPL projekts, kas ir uzskatāms par daļu no Baltijas enerģētikas tirgus starpsavienojuma plāna gāzes jomā (BEMIP Gas). 
Atpakaļ