Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

Conexus turpina līgumu pārslēgšanu ar tirgotājiem par darbību Latvijas-Igaunijas balansēšanas zonā

Visi esošie Latvijas dabasgāzes pārvades sistēmas lietotāji ir izteikuši interesi par darbību vienotajā dabasgāzes tirgū, kas savu darbu uzsāks no 2020. gada 1. janvāra. Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) turpina līgumu pārslēgšanu ar tirgotājiem, lai vienotā tirgus izmantošana būtu iespējama līdz ar tā atvēršanu.

Līdz 1.janvārim dabasgāzes tirgotājiem, kuri šobrīd darbojas Latvijas tirgū, ar operatoru ir jānoslēdz jauns līgumu kopums par pārvades sistēmas izmantošanu un balansēšanu vienotajā balansēšanas zonā, tam automātiski esot spēkā gan Igaunijā, gan Latvijā. Tā kā visi aktīvie sistēmas lietotāji ir pauduši interesi noslēgt jaunos līgumus un vairums veikuši pirmās nepieciešamās darbības to noslēgšanā, Conexus prognozē, ka līdz gada beigām tie klienti, kurus interesē vienotās balansēšanas zonas pārvades sistēmas pakalpojumi, savlaicīgi noslēgs jaunos līgumus.

Vienotajā dabasgāzes tirgū, kuru no 2020.gada 1.janvāra veido Latvija, Igaunija un Somija, ir viena dabasgāzes pārvades ieejas/izejas tarifu zona un divas balansēšanas zonas. Lai izmantotu vienotās Latvijas-Igaunijas balansēšanas zonas pārvades sistēmu, dabasgāzes tirgotājiem turpmāk pietiks ar vienu līgumu kopumu par sistēmas lietošanu vienotajā balansēšanas zonā, to slēdzot ar sistēmas operatoru “Conexus” Latvijā vai “Elering” Igaunijā. Somijas pārvades sistēmas lietošanai ir jāslēdz atbilstoši līgumi ar Somijas pārvades sistēmas operatoru. Līdz ar to līgumi, kas šobrīd ir spēkā starp vietējo operatoru un tirgotāju, no 1. janvāra vairs nebūs aktīvi un to darbība tirgū no 01.01.2020 gāzes dienas tiks apturēta.

Lai no 2020. gada 1. janvāra strādātu vienotajā Latvijas-Igaunijas balansēšanas zonā, dabasgāzes tirgotājiem jānoslēdz līgumi  atbilstoši vienotajiem pārvades sistēmas lietošanas un balansēšanas noteikumiem.

Atpakaļ

Uzmanību!

Sakarā ar Pasaules Veselības organizācijas 2020.gada 11.martā izplatīto paziņojumu, ka koronavīrusa Covid-19 izplatība sasniegusi globālās pandēmijas apmērus, ievērojot starptautisko organizāciju un valsts kompetento institūciju rekomendācijas, lai ierobežotu slimības izplatību, minimizētu iespējamo vīrusa transportēšanu un inficēšanos, ar 2020.gada 16.martu valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā AS "Conexus Baltic Grid" organizēto iepirkuma procedūru piedāvājumu atvēršanas sēdes nav atklātas un piegādātāju pārstāvju dalība klātienē atvēršanas sēdēs līdz nākamajam paziņojumam tiek pārtraukta. Informācija par atvēršanas rezultātiem piedāvājumus iesniegušajiem piegādātājiem tiks nosūtīta 1 darba dienas laikā pēc piedāvājumu atvēršanas.