Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

Conexus nodod ekspluatācijā pārbūvēto gāzes pārvades gāzes mērīšanas staciju

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS "Conexus Baltic Grid" (Conexus) ekspluatācijā nodevis gāzes pārvades gāzes mērīšanas staciju "Korneti", Kornetos, Alūksnes novadā. Kopējās projektā ieguldītās investīcijas ir 1,4 miljoni eiro, un tā laikā stacija aprīkota ar jaunām gāzes uzskaites un kvalitātes noteikšanas iekārtām.

Gāzes mērīšanas stacijas (GMS) pārbūves projekta mērķis bija veikt novecojušo uzskaites un kvalitātes noteikšanas iekārtu nomaiņu, objekta vadību sistēmu modernizāciju, kā arī dublējošo iekārtu uzstādīšanu. Projekts ilga divus gadus un tam nepieciešamo finansējumu nodrošināja Conexus.

Informē Zane Kotāne, AS "Conexus Baltic Grid" valdes priekšsēdētāja: "Latvijā ir viena gāzes mērīšana stacija, kuras droša un precīza darbība ir neatņemama daļa no gāzes pārvades sistēmas un gāzapgādes drošības reģionā. Līdz ar īstenoto projektu esam izveidojuši vienu no modernākajām starpvalstu gāzes mērīšanas stacijām Eiropā."

Projekta laikā tika uzstādīti jaunās paaudzes gāzes skaitītāji un plūsmas skaitļotāji, rasas punkta, sēra savienojumu un gāzes sastāva noteikšanas iekārtas, kā arī pilnībā tika uzlabota vadības un atskaišu sistēma.

Stāsta Ivars Cibuļskis, Gāzes pārvades vadītājs: "Ņemot vērā GMS "Korneti" stratēģisko nozīmi reģiona drošas gāzes apgādē, ir svarīgi nodrošināt precīzu, caurspīdīgu un izsekojamo gāzes uzskaiti. To var panākt, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, kas nepārtraukti attīstās. Realizētais modernizācijas projekts nodrošinās stabilu un drošu gāzes mērīšanas stacijas darbību". 

Atpakaļ

Uzmanību!

Sakarā ar Pasaules Veselības organizācijas 2020.gada 11.martā izplatīto paziņojumu, ka koronavīrusa Covid-19 izplatība sasniegusi globālās pandēmijas apmērus, ievērojot starptautisko organizāciju un valsts kompetento institūciju rekomendācijas, lai ierobežotu slimības izplatību, minimizētu iespējamo vīrusa transportēšanu un inficēšanos, ar 2020.gada 16.martu valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā AS "Conexus Baltic Grid" organizēto iepirkuma procedūru piedāvājumu atvēršanas sēdes nav atklātas un piegādātāju pārstāvju dalība klātienē atvēršanas sēdēs līdz nākamajam paziņojumam tiek pārtraukta. Informācija par atvēršanas rezultātiem piedāvājumus iesniegušajiem piegādātājiem tiks nosūtīta 1 darba dienas laikā pēc piedāvājumu atvēršanas.