Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

Conexus kāpina apgrozījumu par 13%

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (Conexus) neauditētie finanšu dati par darbību šī gada deviņos mēnešos liecina, ka uzņēmums strādājis ar 13% apgrozījuma pieaugumu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, sasniedzot 42.4 miljonus eiro. Uzņēmumā norāda, ka galvenie faktori, kas pozitīvi ietekmējuši izaugsmi, ir lielāks pārvadītās dabasgāzes apjoms, kā arī lielāki rezervācijas apjomi Inčukalna pazemes gāzes krātuvē.

Lielākā pārvadītās dabasgāzes apjoma intensitāte bija jūnijā, augustā un septembrī, Conexus nodrošinot nepārtrauktu dabasgāzes piegādi Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas vajadzībām. Tā kā dabasgāzes iesūknēšana krātuvē šogad tika uzsākta jau 1. maijā, šī gada deviņos mēnešos pārvadītās dabasgāzes apjoms sasniedzis 27.7 TWh, kas ir par 18% vairāk kā gadu iepriekš.

Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (Inčukalna PGK) dabasgāzes izņemšanas sezona noslēdzās 30.aprīlī, un tās laikā no krātuves tika izņemtas 10.8 TWh aktīvās dabasgāzes.

Informē Zane Kotāne, Conexus valdes priekšsēdētāja: “Uzņēmuma stabilie finanšu rādītāji, pirmkārt, ir pierādījums tam, ka Conexus ir uzticams sadarbības partneris, kas nodrošina stabilu dabasgāzes piegādi arī liela pieprasījuma apstākļos. Otrkārt, uzņēmuma darbības stratēģija, stiprinot krātuves kapacitāti un esot pārstāvētiem enerģētikas starpvalstu projektos, ir bijusi pareiza, jo ar Latvijas dabasgāzes infrastruktūru rēķinās un redz tās lomu gan plašākā reģionā, gan arī Eiropas lielajos infrastruktūras projektos.”

Par uzņēmuma izaugsmi liecina arī Nasdaq Riga un Prudentia veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101, kurā Conexus ir atzīts par 20. vērtīgāko uzņēmumu Latvijā, pakāpjoties no topa 24.vietas 2018.gadā.

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora peļņa 2019.gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, pieaugusi par 21% un sasniegusi 12.3 milj. eiro. 

Atpakaļ

Uzmanību!

Sakarā ar Pasaules Veselības organizācijas 2020.gada 11.martā izplatīto paziņojumu, ka koronavīrusa Covid-19 izplatība sasniegusi globālās pandēmijas apmērus, ievērojot starptautisko organizāciju un valsts kompetento institūciju rekomendācijas, lai ierobežotu slimības izplatību, minimizētu iespējamo vīrusa transportēšanu un inficēšanos, ar 2020.gada 16.martu valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā AS "Conexus Baltic Grid" organizēto iepirkuma procedūru piedāvājumu atvēršanas sēdes nav atklātas un piegādātāju pārstāvju dalība klātienē atvēršanas sēdēs līdz nākamajam paziņojumam tiek pārtraukta. Informācija par atvēršanas rezultātiem piedāvājumus iesniegušajiem piegādātājiem tiks nosūtīta 1 darba dienas laikā pēc piedāvājumu atvēršanas.