Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

AS “Conexus Baltic Grid” apstiprina daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem

Noslēgusies AS “Conexus Baltic Grid” 2018.gada 6.augustā izsludinātā izsole par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018. - 2019. gadā.

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju (SPRK), uzņēmuma Valde šodien, 16.augustā, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem. Apstiprinātie izsoles rezultāti atbilst 2/3 no nepieciešamā dabasgāzes daudzuma, ko pārvades sistēmas operatoram ir pienākums nodrošināt saskaņā ar Ministru Kabineta 2011.gada 19.aprīļa noteikumiem Nr.312 “Enerģijas lietotāju apgādes un kurināmā pārdošanas kārtība izsludinātas enerģētiskās krīzes laikā un valsts apdraudējuma gadījumā” (turpmāk MK noteikumi) 12.1 punktā noteikto.

Zane Kotāne, AS “Conexus Baltic Grid” Valdes priekšsēdētāja: “Uzņēmuma Valdes pienākums ir rūpēties par uzņēmuma darbību un nepieļaut zaudējumus, kas būtu saistoši arī uzņēmuma akcionāriem. Ņemot vērā iepriekšējā gada pieredzi ar pilnu izsoles izmaksu neatzīšanu un SPRK norādījumus, Valde lēma apstiprināt daļu no iesniegtajiem piedāvājumiem, kuru izmaksas SPRK ieskatā ir ekonomiski un tehnoloģiski pamatotas.”

AS “Conexus Baltic Grid” kā pārvades sistēmas operatoram ir pienākums, saskaņā ar MK noteikumiem, Inčukalna pazemes gāzes krātuvē no izņemšanas sezonas sākuma līdz 1.martam nodrošināt 3,16 TWh dabasgāzes, ko izmantot enerģētiskās krīzes gadījumā Latvijas patēriņa nodrošināšanai. Ņemto vērā to, ka šobrīd uzņēmums pilnībā nepilda saistošos MK noteikumus, uzņēmuma Valde lūgs SPRK saskaņot pasākumus iztrūkstošā apjoma nodrošināšanai.

Atpakaļ

Uzmanību!

AS Conexus Baltic Grid informē, ka sakarā ar neplānotiem remonta darbiem Inčukalna PGK kompresoru cehā, tiks samazināta Inčukalna PGK izņemšanas jauda no 246 000 000 kWh/d līdz 147 000 000 kWh/d laika periodā no 2020. gada 1. decembra gāzes dienas sākuma līdz 2020. gada 10. decembra gāzes dienas beigām (ieskaitot).

Attention!

Due to the unplanned repair works at Inčukalns UGS compressor shop Conexus informs that withdrawal capacity of Inčukalns UGS will be reduced from 246 000 000 kWh/d to 147 000 000 kWh/d starting from the gas day December 1, 2020 until December 10, 2020 gas day (included).