Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

Latvijas - Lietuvas starpsavienojuma jaudas palielināšana (Latvijas daļa)

Latvijas - Lietuvas starpsavienojuma jaudas palielināšana (Latvijas daļa)

Eiropas Kopējās nozīmes projekts Nr.8.2.1

Īss projekta apraksts:

Projekta mērķis ir palielināt starpsavienojuma jaudu starp Latviju un Lietuvu, un sākotnējais projekts Latvijas pusē  ietver jauna cauruļvada izbūvi (1.posms : Rīga-Iecava, 50 km) un (2.posms: Iecava-Lietuvas robeža - 43 km). Taču ir iespējami arī citi risinājumi, piemēram, spiediena palielināšanu esošajā cauruļvadā vai jauna cauruļvada izbūve, kas savieno Klaipēdu ar Liepāju. Projekts ir atkarīgs no citiem projektiem. Līdz ar pieaugošo LV un LT starpsavienojuma nozīmi (PL-LT starpsavienojums, SDG terminālis Klaipēdā) ir būtiski palielināt jaudu starp abām valstīm. Tomēr, sakarā ar to, ka dabasgāzes patēriņš Baltijas valstīs samazinās, ir svarīgi apzināties, kāds risinājums ir jāizvēlas starpsavienojuma jaudas palielināšanai. Pašreiz starpsavienojuma jaudu ierobežo Kiemenai gāzes  mērīšanas stacija Lietuvā, kuras diennakts maksimālā jauda ir aptuveni 65 MWh.

Lai precizētu nepieciešamo jaudas palielinājumu Latvijas-Lietuvas starpsavienojumam, ir nepieciešams veikt tirgus un tehnisko izpēti. Pašreiz AS “Conexus Baltic Grid” un Lietuvas pārvades sistēmas operators AB “Amber Grid” gatavojas iesniegt pieteikumu Eiropas Komisijai finansējuma saņemšanai no Eiropas Infrastruktūras starpsavienošanas fonda šādas izpētes veikšanai.

Izpēte sastāvēs no šādiem galvenajiem elementiem:

  • Reģionālā gāzes tirgus prasību apzināšana;
  • Dažādu alternatīvu, ieskaitot cauruļvada novietojuma, izpēte;
  • Nepieciešamo kapitālieguldījumu aprēķins;
  • Izmaksu ieguvumu analīzes un citu dokumentu sagatavošana saskaņā ar ENTSOG izstrādāto metodiku.

Izpētes kopējās izmaksas ir noteiktas 350 000 EUR, no kurām 50% ir paredzēts segt no Eiropas Infrastruktūras fonda līdzekļiem un atlikušo summu vienādās daļās paredzēts segt no AS “Conexus Baltic Grid” un AB “Amber Grid” līdzekļiem (AS “Conexus Baltic Grid” maksājuma daļa ir 87.5 tūkst. EUR).

Projektu ir paredzēts uzsākt 2017.gada 30.novembrī un pabeigt 2018.gada 30.jūnijā, pieaicinot konsultantu, kas tiks izvēlēts iepirkuma procedūrā. 

Atpakaļ