Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

Par Latvijas gāzes nozares infrastruktūras projektiem Eiropas Kopējās nozīmes projektu sarakstā

2017.gada 23.novembrī Eiropas Komisija (EK) apstiprināja jau trešo Eiropas Kopējās nozīmes sarakstu (PCI). Šajā sarakstā ir iekļauti abi AS “Conexus Baltic Grid” atbalstītie projekti – Inčukalna pazemes gāzes krātuves (IPGK) darbības uzlabošana (Enhancement of Inčukalns Underground Gas Storage, 8.2.1 ) un Latvijas-Lietuvas starpsavienojuma uzlabošana (Enhancement of Latvian-Lithuanian Interconnection, 8.2.4), kas tiek virzīts kopā ar Lietuvas pārvades sistēmas operatoru AB Amber Grid.

PCI trešajā sarakstā ir iekļauts arī Latvijas - Igaunijas starpsavienojuma uzlabošanas projekts (Enhancement of Latvia-Estonia interconnection, 8.2.2), taču tā kā plānotie pasākumi šajā gadījumā ir jāveic Igaunijas pusē, AS “Conexus Baltic Grid” nepiedalās šī projekta realizācijā.

2016.gadā AS “Conexus Baltic Grid” saņēma 50% līdzfinansējumu izpētei par Inčukalna PGK elastīguma palielināšanu un krātuves izmantošanu kā stratēģisku krātuvi. Izpēte tika pabeigta 2017.gada 27.novembrī, un to veica Dānijas konsultāciju firma “Ramboll” un AS “Conexus Baltic Grid”. Izpētes rezultātā ne vien tika rasti risinājumi jauniem krātuves tirgus produktiem, bet izpēte arī iezīmēja tos tehniskos pasākumus, kas jāveic IPGK, lai palielinātu tās elastīgumu un pēc iespējas apmierinātu tirgus dalībnieku prasības.  

Projekts par Latvijas- Lietuvas starpsavienojuma uzlabošanu paredz piesaistīt EK finansējumu, lai veiktu izpēti un precizētu šī starpsavienojuma nepieciešamo jaudu un tehniskos risinājumus atvērta gāzes tirgus apstākļos. Izpētes veikšanai ir izsludināts konkurss, un to ir paredzēts pabeigt līdz 2018.gada 30. jūlijam. Ņemot vērā faktu, ka arī šis projekts ir iekļauts PCI 3.sarakstā, Conexus Baltic Grid un Amber Grid varētu pretendēt uz finansējuma saņemšanu darbu veikšanai no CEF līdzekļiem.

Atpakaļ

Uzmanību!

AS Conexus Baltic Grid informē, ka sakarā ar neplānotiem remonta darbiem Inčukalna PGK kompresoru cehā, tiks samazināta Inčukalna PGK izņemšanas jauda no 246 000 000 kWh/d līdz 147 000 000 kWh/d laika periodā no 2020. gada 1. decembra gāzes dienas sākuma līdz 2020. gada 10. decembra gāzes dienas beigām (ieskaitot).

Attention!

Due to the unplanned repair works at Inčukalns UGS compressor shop Conexus informs that withdrawal capacity of Inčukalns UGS will be reduced from 246 000 000 kWh/d to 147 000 000 kWh/d starting from the gas day December 1, 2020 until December 10, 2020 gas day (included).