Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu

Pētījums par vienotā Baltijas tirgus izveides iespējām

2016. gada aprīlī noslēdzās Baltijas valstu pārvades sistēmu operatoru pasūtītais pētījums BEMIP programmas ietvaros par vienota Baltijas dabasgāzes tirgus izveides iespējām, ko veica konsultāciju kompānija Frontier Economics. Apjomīgais pētījums ietver sevī dabasgāzes tirgus stāvokļa analīzi 2015. gadā, iespējamos tirgus darbības scenārijus un satur norādes uz virkni vienotā Baltijas dabasgāzes tirgus izveides gaitā risināmo jautājumu.

Balstoties uz šajā pētījumā identificētajiem jautājumiem tika izstrādāts un saskaņot vienots rīcības plāns, kas paredz virkni uzdevumu gan par dabasgāzes tirgu atbildīgajām institūcijām (ministrijām, regulatoriem), gan pārvades sistēmas operatoriem.

Pārvades sistēmas operatoru risināmie jautājumi skar pārrobežu starpsavienojumu punktu jaudu tirdzniecības saskaņošanu, dabasgāzes kvalitātes prasību harmonizāciju, balansēšanas risinājuma izvēli vienotās ieejas/izejas zonas darbības nodrošināšanai, vienota virtuālā tirdzniecības punkta izveide un darbības nodrošināšana. Daļa no uzskaitītajiem uzdevumiem ir jau izpildīta vai to izpilde tuvojas noslēgumam.

Pētījums lasāms ŠEIT.

Atpakaļ